Гепатит B — інфекційне захворювання вірусної природи з переважним ураженням печінки. Протікає у гострій та хронічній формі.
-
- Гостра інфекція гепатиту В є короткочасним захворюванням, яке може призвести до лихоманки, стомлюваності, втрати апетиту, нудоти, блювоти, жовтяниці (пожовтіння шкіри або очей, темна сеча, випорожнення глинистого кольору), болі в м’язах, суглобах
- Хронічна інфекція гепатиту В — це хронічне захворювання, яке виникає, коли вірус гепатиту залишається в організмі людини. У більшості людей, у яких розвивається хронічний гепатит В, немає симптомів, але він все ж таки дуже небезпечний і може призвести до пошкодження печінки (цирозу), раку печінки та смерті. Хронічно інфіковані люди можуть передавати вірус гепатиту В іншим, навіть якщо вони самі не почуваються хворими або не виглядають хворими.

Гепатит поширюється при попаданні крові, сперми або інших біологічних рідин, інфікованих вірусом гепатиту В, в організм людини, який не інфікований. Люди можуть заразитися через:
- Народження (якщо вагітна хвора на гепатит В, її дитина може заразитися)
- Спільне використання предметів, таких як бритви або зубні щітки з інфікованою людиною.
- Контакт із кров’ю або відкритими виразками інфікованої людини
Секс із інфікованим партнером - Спільне використання голок, шприців чи іншого обладнання для ін’єкцій наркотиків
- Вплив крові від голки чи інших гострих інструментів
Більшість людей, щеплених вакциною проти гепатиту В, мають довічний імунітет.
Як відбувається вакцинація?
Щеплення від гепатиту В – Енджерікс В – перша у світі рекомбінантна вакцина. Препарат складається з очищеного поверхневого антигену вірусу гепатиту В (HBsAg). Вакцина призначена для дітей (10 мкг) та дорослих (20 мкг). Імуногенність вакцини висока. Схема вакцинації складається з 3 щеплень (0-1-6 місяців), а для дітей, які народилися від матерів-носіїв гепатиту А проводиться 4-кратна схема (0-1-2-12 міс.). У дітей вакцину вводять у чотириголовий м’яз стегна (середня третина стегна), а у дорослих у дельтоподібний м’яз (плечо). Ін’єкція в сідницю нині не практикується. Допустимо підшкірне введення. Внутрішньовенне введення категорично протипоказане.
Активна імунізація дітей і дорослих проти гепатиту В проводиться в першу чергу для осіб, які піддаються ризику зараження цим вірусом.
Енджерікс B може запобігати також зараження гепатитом D, у разі коінфекції дельта-агентом.
Вартість
300 грн

Енджерікс В
Виробник: СSmithKline Beecham Biologicals (Бельгія)
Форма випуску: 10 мкг/0,5 мл, доза для дітей віком від 16 років і дорослих – 20 мкг/1 мл. Суспензія для ін’єкцій у вигляді білуватої, слабо опалесцентної рідини; при відстоюванні розділяється на 2 шари: верхній – безбарвна прозора рідина і нижній – гелеподібний білий осад, що легко розбивається при струшуванні.
Склад: 1 доза (0.5 мл) вакцини містить 10 мкг рекомбінантного поверхневого антигену вірусу гепатиту В
Енджерікс В суспензія для ін’єкцій для дорослих:
1 доза (1 мл) вакцини містить 20 мкг рекомбінантного поверхневого антигену вірусу гепатиту В
Протипоказання:
- Підвищена чутливість до компонентів.
- Гострі та тяжкі захворювання, а також тяжкі інфекційні захворювання, що супроводжуються лихоманкою. За наявності інфекційного захворювання у легкій формі імунізація може бути проведена одразу після нормалізації температури тіла.
- Декомпенсовані стани серцево-судинної та легеневої систем
Можливі реакції:
- Почервоніння
- Ущільнення у місці введення
- Гарячка, стомлюваність
- Висип, кропив’янка
- Нудота, блювання, діарея
Побічні реакції на препарат зустрічаються менш ніж у 1% щеплених.
Інструкція із застосування Енджерікс В:
- Перед проведенням вакцинації потрібна консультація лікаря
- За календарем профілактичних щеплень діти вакцинуються від гепатиту на першому році життя.
- Перша доза вакцини вводиться у перші 12 годин життя, друга доза – у місячному віці, третя – у 6 місяців.
- Застосування вакцини немає чіткої прив’язки до віку. Важливо дотримуватись схеми та термінів вакцинації. Якщо схема порушена (значно подовжено інтервали між введенням доз вакцини), то вакцинацію необхідно провести заново.
- Планова ревакцинація після завершеної схеми проводиться кожні 10 років під контролем рівня захисних антитіл у сироватці.
- Вакцину Енджрікс можна вводити одночасно з усіма препаратами для щеплень в один день, в різні ділянки тіла, за винятком вакцини БЦЖ.
- Введення кількох вакцин в один день не є надлишковим навантаженням на імунітет.